Mehmet Turgut
portfolio kreatywne

Zobacz fotografie tureckiego artysty, który na co dzień współpracuje ze słynnymi muzykami i aktorami.

Czytaj więcej

Instrumental Video
Nine

Zobacz niesamowitą animację ze świetnym podkładem muzycznym. Przekonaj się, jak maszyny współpracują ze sobą w tworzeniu muzyki.

Czytaj więcej

Schin Loong
portfolio kreatywne

Obejrzyj prace kreatywnej artystki, tworzącej najczęściej w klimacie fantasy.

czytaj więcej

Fever Ray

Poznaj szwedzką artystkę, która olśni Cię swoim głosem. Zobacz kilka klipów z jej debiutanckiego albumu.

czytaj więcej

Adam Spiżak
portfolio kreatywne

Zapoznaj się z pracami utalentowanego grafika z Polski.

czytaj więcej

Paul Lung
portfolio kreatywne

Sprawdź, co można narysować ołówkiem. Obejrzyj prace utalentowanego artysty z Hong Kongu.

czytaj więcej
Kategorie: Wszystkie | Film | Inne | Muzyka | Obraz | Strona | Tekst
RSS
czwartek, 18 marca 2010
Wallbase - największa baza tapet na pulpit

Wallbase LogoNie znam nikogo, kto używając komputera, byłby obojętny wobec wyglądu własnego pulpitu. Mam na myśli jego personalizację za pomocą zmiany tapety. Mniej wybredne osoby ustawiają jako tło, zdjęcia z prywatnej kolekcji, pozostali szperają w najróżniejszych zakamarkach Internetu, w poszukiwaniu darmowych tapet.
Chyba wielu z Was zgodzi się, że w sieci istnieją dziesiątki stron związanych z tym tematem, ale większość z nich nie ma intuicyjnego interfejsu, nie oferuje tapet w rozmiarach dopasowanych do rozdzielczości naszego pulpitu, a ich zasoby są skromne, powtarzalne lub mało atrakcyjne.
Wyjątkiem może być Wallbase, doskonale zaprojektowane narzędzie do wyszukiwania i przeglądania wysokiej jakości tapet.
Autorem strony jest yotoon!, Polak, który sam stworzył i zarządza całym projektem.
Wallbase, oprócz minimalistycznego lecz jednocześnie pięknego designu, posiada bardzo rozbudowane możliwości wyszukiwania i przeglądania tapet.

Podstawowe wyszukiwanie

Głównym kryterium jest wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych (keywords) albo kolorów (color). Z prawej strony wyszukiwarki mamy możliwość wyboru kolejnego kryterium. Domyślnie tapety nie są sortowane i zaznaczona jest opcja - wszystkie (-- All --), można ją zamienić na wyszukiwanie tapet w wysokiej rozdzielczości (-- hr --), wyszukiwanie wyłącznie w kategorii manga i anime (-- w --) lub wyszukiwanie intuicyjne (-- wg --).

 

Wyszukiwanie rozszerzone

Jeśli komuś nie wystarcza podstawowe wyszukiwanie, może jeszcze bardziej zawęzić kryteria, naciskając ikonę pomarańczowego miksera, tuż obok błękitnego przycisku szukania.

Wyszukiwanie rozszerzone

Spowoduje to rozwinięcie się nowych opcji, które według kolejności, oznaczają dopasowanie szerokości i wysokości (Width x Height) dokładnie (Exactly) lub co najmniej (At least) do wybranej rozdzielczości (Resolution) o wymiarach od 800x600, aż do 2560x1600 pikseli oraz o wybranych proporcjach (Aspect ratio).
Następnie możemy określić poziom "czystości" (Purity level). Do wyboru mamy trzy, a w nich: odpowiednie dla wszystkich (SFW = Suitable For Work), takie, o lekkim zabarwieniu erotycznym (Sketchy) i te, wyłącznie dla użytkowników pełnoletnich (NSFW = Not Suitable For Work).
W kolejnym kroku możemy ustalić, jak tapety mają być segregowane (Order by). Możemy posegregować je według trafności (Relevancy), daty (Date) albo ilości odsłon (Views), wybierając, czy mają pojawiać się w kolejności malejącej (Desc), czy rosnącej (Asc).
Na końcu pozostaje nam wybrać, jak wiele wyników wyszukiwania chcemy widzieć na stronie (Results/Page).
Jeśli z różnych powodów nie chcemy określać żadnych z powyższych kryteriów, możemy przeglądać tapety losowo (Random) albo obejrzeć te najpopularniejsze (Global Toplist).
Na chwilę obecną, serwis dysponuje bazą tapet o ilości bliskiej 425 tysięcy, co czyni go prawdopodobnie liderem Internetu.

Tagi: tapety
21:35, hexahedronium , Strona
Link Dodaj komentarz »